Predstavljanje romana “Kejleb” američkog pisca Čarlsa Alversona

Knjiga “KEJLEB” govori o robu koji u vreme američkog građanskog rata dobija šansu da otkupi svoju slobodu, ali pod jednim uslovom. Usmerena protiv sukoba koji preti da zavadi naciju, Kejlebova priča je istovremeno priča o tragediji i trijumfu nad strahovitom sudbinom.
Ulaz je slobodan!

Obrazovan da kao slobodan čovek bude pratilac bogatom belcu u Bostonu, Kejleb je umesto toga prodat da bi radio teške poslove na južnjačkim plantažama pamuka. Nakon pet godina, on dospeva u ruke novog gospodara i koristi svoje sposobnosti da napreduje i stekne poverenje svog vlasnika, čvrsto rešen da se ne zaustavi dok napokon ne bude slobodan. Dok preti građanski rat, Kejleb koristi snagu svojih pesnica da bi se izbavio iz ropstva. Nakon opasnog putovanja na sever, on se pridružuje vojsci Unije i kreće u avanturu u kojoj će se na bojnom polju naći licem u lice sa nekadašnjim gospodarom.

Kaleb je istorijski roman koji na 300 stranica beleži borbe jednog čoveka koji se usudio da se uhvati u koštac sa nepremostivim okolnostima i užasnim neprilikama.

O autoru:

Čarls Alverson je rođen u Kaliforniji. Živeo je u Engleskoj i Velsu, a od 1994. godine sa svojom suprugom boravi u Srbiji. Pisanjem se bavi od 1971. godine. Ostvario se u nizu žanrova: triler, detektivski roman, književnost za mlade, humor i popularna književnost. Pisao je knjige za decu, kratke drame i neknjiževna dela. Osim toga, radio je kao novinar za Vol Strit Žurnal i Roling Stoun. Alverson je takođe jedan od scenarista koji su stvarali kultne filmove Džabervoki i Brazil. Kejleb je njegov prvi istorijski roman, ali ne i njegov poslednji.

Komentari